Filmy imigrant, muzułmanin

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje imigrant, muzułmanin. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szesnastoletnia Nisha prowadzi podwójne życie. W domu, z rodziną jest idealną pakistańską córką, ale gdy jest z przyjaciółmi, staje się normalną, norweską nastolatką. Kiedy ojciec przyłapuje ją na całowaniu się ze swoim chłopakiem, dwa światy Nishy brutalnie się zderzają. Aby dać przykład innym młodym ludziom, rodzice Nishy decydują się na jej porwanie i umieszczenie u krewnych w Pakistanie. Tam, w kraju, w którym nigdy wcześniej nie była, Nisha będzie zmuszona dostosować się do kultury swoich rodziców. Film pokazuje w mądry sposób zderzenie dwóch kultur oraz odmienne pojmowanie wolności i roli kobiety w społeczeństwie.
Niezależnie od pozycji społecznej, rasy, płci i przekonań religijnych łączy nas jedno… niewiele wiemy o sobie. Skoro nie jesteśmy w stanie poznać do końca samych siebie, zawsze w kontaktach z innymi będziemy opierać się na stereotypach i uprzedzeniach. Tak jak bohaterowie filmu – ósemka osób mieszkających w Los Angeles, pozornie niezwiązanych ze sobą. Pewnego dnia przy drodze zostaje odkryte ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. Aby odkryć, kto jest mordercą, akcja filmu cofa się o dwadzieścia cztery godziny, śledząc działania wspomnianych ośmiorga osób, które mogą być zamieszane w tę zbrodnie…

W dolinie Elah

7,0
7,7
Emerytowany podoficer postanawia wyjaśnić okoliczności zaginięcia swego syna. Nie przypuszcza jak będzie to trudne i bolesne.


Syriana

6,6
Thriller polityczny, który powstał na podstawie pamiętników agenta CIA Boba Baera. Opowiada o tajnikach działalności amerykańskiego wywiadu oraz jego udziale w powstawaniu organizacji terrorystycznych na Bliskim Wschodzie.
Przejmująca historia trojga ludzi, których połączył pewien dom. Pułkownik Behrani, były członek służb specjalnych szaha Iranu (Ben Kingsley), który w obcym kraju próbuje przywrócić swojej rodzinie godny status, inwestuje resztki skromnych oszczędności w kupno domu. Dom okazuje się być własnością Kathy (Jennifer Connelly), wychodzącej z nałogu narkomanki i alkoholiczki, a trafił na aukcję w wyniku biurokratycznej pomyłki. W desperackiej walce o odzyskanie domu i powrót do normalnego życia Kathy pomaga zauroczony jej wrażliwością zastępca szeryfa. Skazana na tragiczną niemożność porozumienia trójka bohaterów pogrąża się w niszczącym konflikcie.
Młoda działaczka izraelska walczy o utworzenie ojczyzny dla narodu żydowskiego.
"Nie musisz umierać, żeby twoje życie się skończyło" - czterdziestoletni Cahit, który po nieudanej próbie samobójczej ląduje w szpitalu psychiatrycznym, słyszy te słowa z ust swojego lekarza. Doskonale rozumie, co to znaczy: musi zacząć żyć na nowo. Jednak jego dusza wciąż cierpi, zagłusza więc ból alkoholem i narkotykami. Sibel, młoda i atrakcyjna Niemka, która podobnie jak Cahit ma tureckie korzenie, kocha życie stanowczo zbyt mocno jak na pobożną Muzułmankę. Chcąc wyzwolić się spod władzy konserwatywnej rodziny, Sibel pozoruje próbę samobójczą. Zamiast spodziewanego wyzwolenia przynosi jej to jednak hańbę. Tylko małżeństwo może ją ocalić. Sibel błaga więc Cahita, aby się z nią ożenił. Ten niechętnie się zgadza. Być może chce jej pomóc, a może po prostu pragnie uczynić w życiu coś istotnego.

Babel

7,5
Trzy historie rozgrywające się w Maroku, Tunezji, Meksyku i Japonii. Wszystkie zaczynają się dziwną tragedią małżeństwa na wakacjach i wszystkie się ze sobą łączą. Jest to współczesna wersja biblijnej opowieści o budowaniu wieży Babel, w której brak porozumienia między bohaterami stanowi główną przyczynę ich dramatów.
Rok 1943. Historia grupy Algierczyków wcielonych do armii francuskiej podczas II wojny światowej. Saïd, Abdelkader, Messaoud i Yassir są przedstawicielami różnych klas społecznych, których połączyła gotowość do walki z nazistami w obronie ojczyzny. Jednak ze względu na swe pochodzenie są traktowani jak żołnierze drugiej kategorii, których można w rozmaity sposób dyskryminować, na przykład obcinając racje żywnościowe. Nie jest też brana pod uwagę możliwość awansowania ich. Złota Palma w Cannes 2006 za główną rolę męską. Nominacja do Oscara 2007 za najlepszy film nieanglojęzyczny.
Cassim, Pakistańczyk z Glasgow, prowadzi podwójne życie. Jest didżejem w modnym klubie, a zarazem chce być posłuszny nakazom swojej islamskiej rodziny. Kiedy wyjdzie na jaw, że kocha się w białej nauczycielce z katolickiego liceum, będzie musiał wypowiedzieć posłuszeństwo rodzicom, a dziewczyna - swojemu proboszczowi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…