Filmy starzenie, publiczna nagość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje starzenie, publiczna nagość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Oliver spotkał Emily podczas lotu z Los Angeles do Nowego Jorku. Można powiedzieć, że bardzo się do siebie zbliżyli. W tamtym momencie uznali jednak, że byliby dla siebie nieodpowiednimi, a może nawet koszmarnymi partnerami. W ciągu następnych siedmiu lat los wielokrotnie styka ich ze sobą. Z czasem zaprzyjaźniają się, zwierzają z kolejnych życiowych wzlotów i upadków. Wreszcie odkrywają, że... są w sobie zakochani.

Charakter

7,3
Cieszący się szacunkiem młody prawnik zostaje aresztowany po tym, jak policja odnajduje ciało najokrutniejszego z komorników. Młodzieniec utrzymuje, że jest niewinny, a gdy policja dowiaduje się, że ofiara była jego ojcem, wyjaśnienia młodzieńca odsłaniają najdziwniejszą opowieść o życiu i śmierci.


Historyczne tło filmu stanowi XV-wieczna Rosja widziana oczyma pielgrzymującego mnicha Rublowa. Jest to czas wewnętrznego rozbicia państwa rosyjskiego i konfliktów pomiędzy Wielkimi Księciami. Jednak nie to stanowi główny temat filmu, którego wymowa jest głęboko filozoficzna. Na przykładzie wielkiego rosyjskiego twórcy ikon – Andrzeja Rublowa, reżyser rozpatruje odwieczny konflikt pomiędzy artystą a władzą…
Trzymający w napięciu dramat psychologiczny o na pozór niespokrewnionych ze sobą ludziach, skupia się wokół zamordowania dziewczyny o imieniu Krista. Jednak po wysłuchaniu każdej z historii, poszczególne elementy zagadki zgonu dziewczyny łączą się ze sobą i ukazują łańcuch wydarzeń, które doprowadziły do jej śmierci.
Reżyser Franco Elica ucieka przed kłopotami i trafia do osady na wybrzeżu Sycylii. Tam spotyka trzech niezwykłych ludzi: mężczyznę, który zarabia na życie filmując śluby; starzejącego się reżysera filmowego, który upozorował własną śmierć, żeby cieszyć się estymą, której mu odmawiano "za życia" i zubożałego księcia, który pokłada wielkie nadzieje w korzystnym finansowo małżeństwie córki.
Koniec XV wieku to czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Włoscy książęta kierują się mottem "exitus acta probat" - cel uświęca środki. Jego autor Niccolo Machiavelli znał osobiście Cezarego Borgię, zachwycał się nim i uczynił bohaterem "Księcia". W tym amoralnym świecie kwitnie jednak na niespotykana dotąd skalę nauka i sztuka. Leonardo da Vinci pracuje dla Cezarego, doradza mu przy ulepszaniu twierdz. Znajdując szczodrych mecenasów, tworzą w tym czasie Michał Anioł, Rafael, Botticelli. Na uniwersytety zjeżdżają łaknące wiedzy młode umysły z całej Europy. W sercu światowego porządku jest Watykan, który pełni funkcję sędziego w konfliktach pomiędzy świeckimi królestwami i cesarstwami. W Watykanie rządzi Rodrigo Borgia, człowiek którego imię stało się synonimem okrucieństwa i którego panowanie pozostało w pamięci potomnych jako jeden z najsmutniejszych rozdziałów historii Kościoła katolickiego. W bezpardonowej walce o władzę wykorzystywał czwórkę swoich dzieci: pierworodnego Juana, rozdartego miedzy wiarą, której sam nie wybierał i swoją ponurą i porywczą naturą Cezara, pełną ideałów Lukrecję i Goffreda, niewinne dziecko, dorastające na łonie rodziny pustoszonej konfliktami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…