Filmy hiszpania, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje hiszpania, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po rozstaniu z Babi (María Valverde) w Trzy metry nad niebem i pobycie w Londynie, Hache (Mario Casas) wraca do Barcelony. Powrót jest doskonałą okazją do spotkania się ze starymi znajomymi. Poza nimi Hache poznaje piękną Gin (Clara Lago), która wydaje się idealnie do niego pasować. Jednak w chłopaku nadal tli się stara miłość, a miejsce i ludzie non stop przypominają mu o Babi. Czy nowa miłość wygra ze starą? Czy Hache da radę zapomnieć o przeszłości?
Boris Balkan (Frank Langella) jest kolekcjonerem starych ksiąg poświęconych szatanowi. Posiada w swoich zbiorach jeden z trzech zachowanych na świecie egzemplarzy księgi Dziewięć wrót królestwa cieni. Próbuje jednak odnaleźć dwa pozostałe, ponieważ nie jest pewien autentyczności własnego. Takie właśnie zlecenie otrzymuje Dean Corso (Johnny Depp) - nowojorski specjalista od wyszukiwania bezcennych starodruków. Nie przeczuwa nawet, jak bardzo niebezpiecznego zadania się podejmuje. Sceptyczny Corso wierzy jedynie w potęgę pieniędzy i tylko o nich myśli wyruszając na poszukiwania do Europy. Wkrótce jego życiem wstrząsa seria niesamowitych i niewytłumaczalnych wypadków. Dziewiąte wrota to pełne napięcia i nieoczekiwanych zwrotów kino Romana Polańskiego. Jest to również mistrzowska ekranizacja bestsellerowej powieści Klub Dumas.
Kostiumowy film przygodowy, baśń fantastyczna czy może typowy film „płaszcza i szpady” z elementami komedii? Tak czy inaczej (albo i wszystko w jednym) to jeden z najbardziej znanych polskich filmów na Zachodzie. Źródłem adaptacji jest tu bowiem powieść szkatułkowa (taka, gdzie każda kolejna historia wywodzi się z poprzedniej) poety, żołnierza, filozofa i podróżnika Jana Potockiego, a która dopiero 34 lata po ukazaniu się we Francji doczekała się polskiego wydania. Powieść to równie niezwykła, jak niezwykły był jej autor. A opowiada o losach młodego hiszpańskiego kapitana, Alfonsa van Wordena, który jako potomek potężnego rodu ma się wykazać odwagą i honorem, a w zamian dowie się, do jak wielkich rzeczy został wybrany. Opowieść to mistyczna, z wieloznacznymi pytaniami o celu ludzkiej egzystencji, filozofią, ale i z racjonalną interpretacją humanistyczną. Zarówno nasz bohater, jak i widz, zostają zmuszeni do myślenia, do opowiedzenia się za którąś z interpretacji. W całej tej fantastyczno-mistycznej otoczce opowieść ta dotyczy bowiem rzeczy bardzo ważnych dla każdego człowieka.


Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) dostaje propozycję od angielskiego króla, by odnalazł Źródło Młodości. Pewna kobieta z przeszłości Jacka wciąga go na statek Czarnobrodego (Ian McShane). Ale nie tylko oni udają się w wyprawę. Za nimi podążają Hiszpanie oraz Barbossa (Geoffrey Rush) jako angielski korsarz.
101 to kod pocztowy Reykjaviku, gdzie jest wiele barów, kafejek i spelunek,w których toczy się nocne życie. Tam właśnie Hlynur spędza swoje ostatnie dni i podrywa dziewczyny, jeśli akurat nie awanturuje się w mieszkaniu swojej matki i nie czeka na darmowe posiłki. Hlynur ma 25 lat i żadnego celu w życiu. Ale gdy pewnej zimy matka zaprasza na święta Lolę, swoją hiszpańską nauczycielkę flamenco (w tej roli Victoria Abril), wszystko się zmienia. Żyjąc z zasiłku, bezpieczny w domu swojej matki, Hlynur nigdy nie czuł pragnienia wyjścia poza granice tego mikrokosmosu, któremu na imię 101 Reykjavik. Zdecydowany za wszelką cenę opierać się dorosłości, szybko odkrywa, że życie ma wobec niego własne plany.
Victor młody chłopak, który urodził się w autobusie, nie może zapomnieć o Helenie, narkomance i córce dyplomaty. Przychodzi więc do niej do domu. Ta, myśląc, że to handlarz, wpuszcza go. Kiedy orientuje się, że to Victor każe mu odejść. Kiedy chłopak się sprzeciwia, oddaje w jego kierunku strzał z pistoletu. Sąsiadka, która usłyszała strzał, wzywa policję. Na miejscu stawiają się David i Sancho. Dochodzi do szamotaniny, w której David zostaje przypadkowo postrzelony. Ta jedna, mała kula, naznacza życie wszystkich bohaterów. David zostaje sparaliżowany, a Victor trafia do więzienia na sześć lat. Po odsiedzeniu wyroku, wychodzi na wolność i postanawia odwiedzić Helenę. Dowiaduje się, że jest ona teraz żoną Davida, który jest gwiazdą koszykówki na wózkach.
Małżeństwo chce spędzić urlop w spokojnym miejscu. Trafiają na z pozoru opuszczoną wyspę.
W walce, toczącej się w XVI wieku między angielską królową Elżbietą I a hiszpańskim władcą Filipem II, awanturnik Geoffrey Thorpe wspiera brytyjską koronę. Na zlecenie władczyni plądruje hiszpańskie statki i w końcu pomaga królowej odnieść zwycięstwo nad armadą Filipa II. [opis dystrybutora]
Młody arystokrata, Diego Vega po ukończeniu nauki w akademii wojskowej, powraca z Madrytu do rodzinnej Kalifornii. Po przyjeździe do Los Angeles dowiaduje się, że jego ojciec nie jest już gubernatorem Kalifornii, a jego miejsce zajął bezwzględny tyran, uciskający miejscową ludność Alcalde Don Luis Quintero. Don Diego, jako zamaskowany mściciel Zorro rozpoczyna walkę z gubernatorem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…