Filmy piosenkarz, kariera

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje piosenkarz, kariera. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po 25 latach wielkiej solowej kariery Robbie wspomina swoją młodość i opowiada o życiu spędzonym w świetle reflektorów.

Elvis

7,1
7,2
Biograficzna historia o relacji Elvisa Presleya z jego menedżerem Tomem Parkerem, który był odpowiedzialny za prowadzenie kariery i ogromne powodzenie komercyjne piosenkarza.

Priscilla

5,4
Kiedy nastoletnia Priscilla Beaulieu spotyka na imprezie Elvisa Presleya, gwiazdę rock and rolla, mężczyzna prywatnie staje się kimś zupełnie nieoczekiwanym: ekscytującym zauroczeniem, sprzymierzeńcem w samotności, wrażliwym najlepszym przyjacielem. Film opowiada o niewidzialnej stronie wielkiego amerykańskiego mitu, długich zalotach i ich burzliwym małżeństwie.


"Music Race" to popularny talent-show, który szuka muzycznych talentów z całej Polski. Wkrótce do programu zgłasza się "Ostra". Dzięki niej program zyskuje oglądalność.
Conner4Real (Andy Samberg), były członek boysbandu Style Boyz, aktualnie odnoszący sukcesy artysta solowy, robi wszystko, aby umocnić swoją pozycję w branży muzycznej. Jednak, gdy jego najnowszy album okazuje się klapą, raper nie ma wyjścia i musi ruszyć w ekstrawagancką trasę koncertową, pełną chwytów reklamowych i sztuczek wywołujących skandale. W tej desperackiej próbie ratowania swojego wizerunku, musi dać z siebie wszystko, ponieważ sprzedaż jego płyt wciąż spada, a trasa przynosi odwrotne skutki, przyspieszając tylko koniec kariery Connera. Kiedy część koncertów zostaje ostatecznie odwołana, z pomocą jednak przychodzą mu dawni koledzy z Style Boyz – Owen (Jorma Taccone) i Lawrence (Akiva Schaffer) – z nadzieją, że razem uda im się powrócić na szczyty list przebojów.
Swoista kontynuacja filmu Justin Bieber: Never Say Never tym razem skupia się na drodze piosenkarza do międzynarodowej sławy. Przyczynia się do tego słynna trasa koncertowa "Believe Tour". Wywiady z artystą dają odpowiedzi na długo oczekiwane pytania dotyczące jego pasji do tworzenia muzyki, związków i dorastania w świetle reflektorów W filmie możemy obejrzeć nigdy wcześniej nie ujawniane nagrania koncertowe. Przedstawione są również zakulisowe wydarzenia.

Ray

7,6
Opowieść rozpoczyna się w Albany, rodzinnym mieście muzyka. Film opowiada o dzieciństwie Raya, problemach z narkotykami i z miłością. 70-letni muzyk w wieku 6 lat zachorował na jaskrę i stracił wzrok. Jeśli życie w jakiś sposób jest sumą wydarzeń, historia Raya Charlesa może zostać odczytana, jako pasmo osobistych wzlotów i upadków, jakie towarzyszyły jego długoletniej karierze w przemyśle muzycznym. Ale w przypadku człowieka, który radził sobie ze swoimi udrękami, bólem i ciemnością, tak dobrze jak z różnorodnymi stylami muzycznymi - Jazz, Rhythm & Blues, Rock'n'Roll, Gospel, Country & Western – jego historię można odczytać w zupełnie inny sposób. Życie Raya to powstała na bazie sekwencji wydarzeń, poruszająca i inspirująca podróż jedynego w swoim rodzaju geniusza, który dał światu zupełnie nową wrażliwość muzyczną.
Młody Birju (Arun Govil) mieszka w małej wiosce, a jego pasją jest śpiewanie. Pewnego dnia, po latach nauki, do rodzinnego domu wraca śliczna Chandrika (Zarina Wahab). Jest zachwycona pięknym głosem Birju i zachęca młodzieńca, aby ujawnił swój talent światu. Oboje też zakochują się w sobie, jednak bogaty ojciec dziewczyny (Amrish Puri) jest przeciwny temu uczuciu i odsyła córkę z powrotem do miasta. Załamany Birju także udaje się do miasta, gdzie poznaje uroczą Gitanjali (Rita Bhaduri), która pomaga mu w karierze piosenkarza. Młodzieniec szybko staje się bardzo bogaty i popularny. W międzyczasie dumny ojciec jego ukochanej traci cały majątek. Birju wraca i prosi go o rękę córki. Czy tym razem, ojciec Chandriki spojrzy na niego łaskawszym okiem i młodzi będą już odtąd razem? Czy może Birju ułoży sobie życie z Gitanjali?
Carrie Fisher ze swadą i humorem opowiada na scenie o swoim barwnym, choć niełatwym życiu. Nie omija tematów związanych z burzliwym związkiem jej rodziców, dorastaniem w Hollywood czy własną karierą aktorską. Wspomina nieudane małżeństwo z Paulem Simonem i porusza kwestię swojego uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Nie brakuje jej przy tym dystansu do siebie i lekkości języka. A trzeba przyznać, że Carrie ma o czym mówić. Jest aktorką, autorką scenariuszy i bestsellerowych książek – na podstawie jednej z nich powstał znany film Pocztówki znad krawędzi. Jej rodzicami byli piosenkarz Eddie Fisher, po którym, jak twierdzi, odziedziczyła psychozę maniakalno-depresyjną, i hollywoodzka gwiazda Debbie Reynolds. Fisher w wieku dziewiętnastu lat stała się ikoną popkultury, wcielając się w rolę księżniczki Lei w kultowej trylogii „Gwiezdne wojny”. Znakomity monodram Carrie Fisher, oparty na jej własnym scenariuszu i wyprodukowany przez stację HBO, został nagrany przed żywą publicznością. Produkcja bawi i wzrusza, a sama aktorka prezentuje się jako osoba obdarzona błyskotliwym poczuciem humoru, zmysłem autoironii, a także ciętym językiem. Za reżyserię filmu odpowiedzialni byli twórcy „Party Monster” oraz głośnych dokumentów „Głęboko w gardle” i „Becoming Chaz”, Fenton Bailey i Randy Barbato. Obraz został wyróżniony dwiema nominacjami do nagrody Emmy (najlepszy montaż, najlepsza produkcja w kategorii program variety/musical/komedia).
Historia żydowskiego pieśniarza Jakiego Rabinowitza (Al Jolson).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…