Filmy slumsy, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje slumsy, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miasto Boga przedstawia historie ludzi żyjących w slumsach Rio de Janeiro, ich życie bez perspektyw i szans na wyrwanie się z tego okropnego świata. Nędza, gangi, rabunki to codzienność, z którą muszą borykać się bohaterowie filmu. Wielu z nich wybiera takie życie, przystają do gangów i stają się przestępcami. Ale Busca-Pé obiera sobie inny cel, postanawia zostać fotografem i podejmuje próbę wydostania się z piekła. Wstrząsający film, oparty na podstawie powieści Paulo Linsa.

Dystrykt 9

7,5
8,0
Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przybyli 28 lat temu na Ziemię. Bez precyzyjnego planu jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w dystrykcie 9. – zamkniętej dzielnicy Johannesburga. Powołana do jej nadzoru specjalna firma Multi-National United nie dba jednak o godziwe warunki dla przybyszy. Prawdziwym celem korporacji są badania nad odebraną im niezwykłą bronią. Do jej obsługi potrzebne jest jednak DNA obcych. Konflikt między gospodarzami a emigrantami wybucha, kiedy pracownik MNU Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) przypadkowo zarażony nieznanym wirusem zmienia swój kod genetyczny. Rozpoczyna się polowanie na nową istotę, której DNA pozwoliłoby ludzkości odkryć tajemnice supernowoczesnych, kosmicznych technologii. Napiętnowany i odrzucony mutant podzieli dwa światy. Kto w dystrykcie 9. okaże się jego sprzymierzeńcem a kto wrogiem?

Elitarni

7,4
Jest rok 1997, w Rio de Janeiro korupcja jest prawem. Setki tysięcy ludzi żyją w favelach – lokalnych slumsach. Oddziały milicji narkotykowej mają całkowitą kontrolę nad tym obszarem, a policja prowadzi brudne interesy na zewnątrz. Uczciwy gliniarz w 1997 roku w Rio jest celem dla jednych i dla drugich. Elitarna jednostka policji - BOPE (Batalhão de Operações Policiais Especiais) zwalcza handel narkotykami, ale utrzymanie porządku ma swą cenę. Oddział stosuje taką samą brutalną przemoc jak handlarze, by wytępić dostawców i szefów gangu. Coraz trudniej odróżnić dobro od zła i sprawiedliwość od zemsty.


Film opowiada losy dwóch nastolatek Alison i Emily pochodzących z bogatych dzielnic Los Angeles. Pod wpływem nudy i kultury hip-hopowej postanawiają udać się na biedne przedmieścia miasta. Nie wiedzą, że świat prawdziwych gangsterów jest bardzo różny od ich wyobrażeń. Szybko wpadają w kłopoty, z którymi muszą się zmierzyć.
Do Kalkuty trafia Max Lowe, młody amerykański lekarz, uciekający przed życiowymi i zawodowymi niepowodzeniami. Tu odzyskuje sens życia jako lekarz - służąc chorym w klinice dla najbiedniejszych, i jako człowiek - organizując opór swoich pacjentów i ich rodzin przeciwko miejscowym wyzyskiwaczom.
Każdy wie gdzie leży Meksyk, ale miasteczko Juarez? - można strzelać, że właśnie tam i to się zgadza. Ale nie każdy wie co się tam produkuje i jakim kosztem. W fabrykach Indianki produkują telewizory i inny sprzęt elektroniczny (ktoś to przecież musi robić). Niestety robią to za pięć dolarów dziennie, z pogwałceniem praw pracowniczych, a najgorsze jest to, że tysiące z nich znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, są brutalnie gwałcone i mordowane i... nikt się tym nie przejmuje do czasu gdy Amerykańska reporterka postanawia wyjaśnić tajemnicę brutalnych morderstw.

Machuca

6,6
Rok 1973, Chile. Za rządów Salvadora Allende dyrektor prywatnej anglojęzycznej szkoły dla chłopców przyjmuje grupę biednych dzieci. Od samego początku pomiędzy nowymi uczniami, a dziećmi bogaczy, panuje niechęć i niezrozumienie. Wyjątkiem są fajtłapowaty Gonzalo i pewny siebie Pedro Machuca. Chłopcy, na przekór kolegom i panującej w szkole atmosferze, nawiązują niezwykłą przyjaźń. Gonzalo, wrażliwy i delikatny 11-latek, pochodzi z bogatej, ale niezbyt szczęśliwej rodziny. Machuca, dziecko slumsów, trafia do ekskluzywnej szkoły dzięki stypendium, jakie ufundował jej dyrektor – energiczny ksiądz o lewicowo-socjalistycznych poglądach. Dzięki nowemu przyjacielowi Gonzalo po raz pierwszy trafia do biednych dzielnic miasta, gdzie poznaje Chile, z którego istnienia nie zdawał sobie sprawy. Ulega dziwnej fascynacji brutalnością slumsów, gdzie poznaje również smak pierwszej i zakazanej miłości; zakochuje się w Silvanie, sąsiadce przyjaciela, zaangażowanej społecznie, twardej i odważnej dziewczynie. Silvana staje się współtowarzyszką ich przygód, razem tworzą romantyczny trójkąt, prowadząc pierwsze miłosne igraszki. Trójka przyjaciół pomaga także ojcu Silvany wykorzystać sytuację polityczną w celach zarobkowych: sprzedają flagi demonstrantom różnych przekonań. Machuca,który po raz pierwszy trafia do bogatego domu, nie może nacieszyć się rowerem, adidasami i zabawkami, które dawno już znudziły Gonzalo. Przyjaźń rozwija się aż do momentu, w którym kraj ogarnia polityczne wrzenie.
W getcie, które łączy w sobie ruch i religię, Dounia (Oulaya Amamra) pragnienie władzy i sukcesu. Wspierana przez Maimounę (Déborah Lukumuena), jej najlepszą przyjaciółkę, postanowiła pójść w ślady Rebeki (Jisca Kalvanda), szanowanej handlarki narkotyków. Jej spotkanie z Djigui (Kevin Mishel), młodym tancerzem zmieni całkowicie jej życie codzienne.
Prowincjonalny nauczyciel odkrywa surowe realia życia w RPA.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…