Obyczajowy 2020

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 34 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 2020 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ostatni Komers

6,1
7,6
Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.
"Music Race" to popularny talent-show, który szuka muzycznych talentów z całej Polski. Wkrótce do programu zgłasza się "Ostra". Dzięki niej program zyskuje oglądalność.

Nomadland

6,5
8,3
Fern (Frances McDormand), po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie, pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka. "Nomadland" przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa - prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.


Wolka

6,7
4,3
Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.
Zbuntowana nastolatka, której ojciec zginął w wypadku na budowie, musi sama pojechać do Irlandii, aby sprowadzić ciało taty do Polski.

Sweat

6,3
6,6
Sweat to trzy dni z życia Sylwii Zając, motywatorki fitness, której obecność w mediach społecznościowych nadała status celebrytki. Choć jest śledzona przez setki tysięcy osób, otoczona oddanymi współpracownikami i podziwiana przez dalekich znajomych, w jej życiu brakuje bliskości.

Biały potok

6,8
6,7
Historia dwójki małżeństw, których przyjaźń staje pod znakiem zapytania, kiedy jedna z kobiet ujawnia skrywaną od lat tajemnicę.
Reżyserka Charlène Favier zapuszcza żurawia do fabryki produkującej mistrzów sportu, tutaj jest nim narciarstwo alpejskie. Jednym z „produktów” jest 16-letnia Lyz (Noée Abita) – ambitna, pracowita i zdolna, ale także bardzo zdesperowana. Po rozwodzie rodziców straciła kontakt z ojcem, a jej matka bardziej jest skupiona na sobie i swojej nowej pracy niż na otoczeniu uwagą i opieką córki. Lyz przywiązuje się do ostrego, momentami niemal przemocowego trenera, który zapomina, że ma do czynienia z nastolatką, a nie dorosłą kobietą…
Głównym bohaterem jest Tomasz Skowroński, wybitny genetyk z Instytutu Badań Kryminalistycznych obsesyjnie szukający prawdy. Po śmierci żony związał się z tajemniczą Izą Berger. Jednak to nie kobieta, a praca pochłania go całkowicie, a relacja z dorastającym synem Piotrem jest pełna napięcia. Chłopak nie pogodził się ze śmiercią matki i nie akceptuje nieobecnego, zasadniczego ojca. Konflikt eskaluje, kiedy Piotr wdaje się w zakazany romans z partnerką ojca. Co i dlaczego połączy tych dwoje? Prawdziwa miłość, erotyczna fascynacja, czy może nie dająca o sobie zapomnieć przeszłość?
Nauczyciel pracujący na zastępstwo zostaje wysłany do nieznanego mu miasteczka, aby przejąć opiekę nad klasą szóstoklasistów. Jego zadaniem jest reintegracja ucznia po ciężkiej chorobie. Mężczyzna szybko musi zmierzyć się z niemiłą niespodzianką: żaden z kolegów z klasy nie chce, aby chłopiec wrócił do szkoły. Wzruszająca opowieść o tolerancji, która przypomina, że prawdziwa zmiana zawsze pochodzi z wnętrza. Produkcja zdobyła nominację do nagrody Goya. Reżyserii podjął się wielokrotnie wyróżniany David Ilundain.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…